تصفیه آب

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران

بهترین برند تصفیه آب خانگی در بازار ایران

در حال حاضر بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران مدل RO یا همان روش اسمز معکوس میباشد که در زیر این روش تصفیه را به شما توضیح خواهیم داد که انجمن تاسیسات به عنوان یکی از مرجع های تخصصی تاسیسات ساختمانی ، فروش آنلاین دستگاههای تصفیه آب خانگی را دارد که با مراجعه به صفحه محصولات میتوانید عکس ها و مشخصات و قیمت و… این نوع دستگاهها را ببینید و خریداری کنید.با ورود دستگاه های تصفیه آب به منازل و تکامل تکنولوژیکی این دستگاهها در سالهای اخیر شاهد تولد نسل جدیدی از ماشینهای تصفیه آب به روش اسمز معکوس بوده ایم. اسمز معکوس که با کلمه مخفف Reverse osmosis) RO) در بازار شناخته می شود نتیجه عملیاتی است که از فشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب استفاده می شود.اسمز یک فرآیند طبیعی است و در طبیعت قابل مشاهده است. این فرآیند که آب از غلظت پایین تمایل به سمت غلظت بالا را دارد می توان در ریشه گیاهان هنگام جذب آب از خاک و یا در کلیه های ما هنگام جذب آب از خون مشاهده نمود.در تصویر زیر روند مهاجرت مایع با غلظت پایین و یا دارای آلاینده کم به سمت مایع غلظت بالا را مشاهده می نمایید. 

فرآیند اسمز معکوس در بهترین برند تصفیه آب

در حال حاضر بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاهی است که روند اسمز معکوس را انجام دهد. در فرآیند اسمز معکوس با اعمال فشار به مایع غلیظ که با یک پمپ فشار بالا انجام می گیرد، مایع با فشار با فیلتر شدن آلاینده ها از غشاء نیمه تراوا گذر می کند و تاثیر زیادی در بهبود شوری آب در مناطقی که آب لوله کشی آنها شور است دارد.

در تصویر زیر روند سیستم اسمز معکوس را مشاهده می نمایید.

 

 

 

در یک دستگاه آب تصفیه کن، با استفاده از سیستم اسمز معکوس آلاینده های بیشتری فیلتر شده و توسط بالا بردن تعداد فیلترها می توان کیفیت آب را تا حداکثر امکان بالا برد. این سیستم می تواند تا 99 درصد املاح و آلاینده هایی را که موجب سختی آب شده است را از بین برده و آب بسیار با کیفیتی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

 

خرید دستگاه تصفیه آب مانند خرید هر کدام از محصولات لوازم خانگی حساسیت‌های ویژه خود را دارد؛ از انتخاب برند معتبر گرفته تا انتخاب نوع و مدل دستگاه و همچنین قیمت و خدمات پس از فروش، همگی از جمله عواملی هستند که می‌توانند در انتخاب یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت تأثیرگذار باشند. تجربه نشان داده که بسیاری از افراد قبل از خرید دستگاه تصفیه آب چندان اطلاعات کافی ندارند و معمولاً در هنگام خرید به صورت کاملاً احساسی تصمیم به خرید یکی از دستگاه‌ها می‌کنند.

متأسفانه بازار دستگاه‌های تصفیه آب پر شده از محصولات تقلبی و بی کیفیت که کار را بر خریداران دشوار می‌کند. همچنین نوسانات قیمت در شرایط بدون ثبات اقتصادی باعث شده تا فروشندگان گاه محصولات را با قیمتی چند برابر به فروش برسانند. به دلیل ضرورت خرید یک دستگاه تصفیه آب مناسب و همچنین اهمیت این دستگاه در سلامتی اعضای خانواده، تصمیم گرفتیم که در این مقاله نکاتی را درباره خرید دستگاه تصفیه آب و قیمت آن برای شما توضیح دهیم. مطالعه این مقاله همانند یک راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب به شما کمک می‌کند تا بهترین محصولات را بشناسید و بتوانید با دید بازتری نسبت به انتخاب و خرید آن‌ها تصمیم گیری کنید.

به طور کلی عوامل متعددی در خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس باید مورد توجه قرار گیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به روش تصفیه آب، نوع کاربری و حجم مورد نیاز اب تصفیه، نوع آلاینده‌ها، تعداد مراحل و فیلترهای دستگاه،‌ کیفیت برند، قیمت دستگاه تصفیه آب و هزینه‌های نصب، هزینه‌های پس از نصب و خدمات پس از فروش، گارانتی و اورجینال بودن اشاره کرد. در این بخش قصد داریم درباره این موارد به طور خلاصه توضیحاتی را ارائه دهیم.

چه دستگاه تصفیه آبی بخریم؟

اولین و مهم‌ترین عاملی که در خرید دستگاه تصفیه آب اورجینال باید بدان توجه کرد، نوع کاربری دستگاه و حجم مورد نیاز آب تصفیه شده است؛ برخی از دستگاه‌های تصفیه آب برای مکان‌های بزرگ و پر جمعیت مانند سازمان‌ها، شرکت‌ها و مجتمع‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی دیگر ممکن است تنها برای یک خانواده باشند. هر دستگاه تصفیه آب یک مخزن ذخیره آب دارد که همواره حجمی از آب تصفیه شده در آن ذخیره می‌شود؛ برای کاربری‌هایی در مکان‌های بزرگ و پر جمعیت، این مخزن باید بزرگ‌تر باشد و دستگاه هم باید بتواند حجم بیشتری از آب را در زمان معین تصفیه کند تا به نیاز افراد برای مصرف آب تصفیه شده پاسخ داده شود.

اما مکان‌های کوچک‌تر و استفاده‌های خانگی نیازی به مخزن بزرگ ندارند و یک دستگاه کوچک هم پاسخگو خواهد بود. نکته دیگری که در انتخاب دستگاه تصفیه آب باید مورد توجه قرار گیرد، نوع آلاینده‌ها است؛ در برخی مناطق آب آشامیدنی از کیفیت مطلوبی برخوردار است و بنابراین دستگاهی با تعداد فیلتر پایین مناسب است؛ اما در برخی از مناطق کشور مانند نواحی جنوبی که آلاینده‌های آب بسیار بالا است و حتی در آن گل و لای نیز مشاهده می‌شود، دستگاه‌هایی با تعداد مراحل بالاتر نیاز است تا تمام انواع آلاینده‌های آب را به طور کامل از آن حذف کنند.

 

تعداد مراحل دستگاه در حقیقت از روی تعداد فیلترهای آن مشخص می‌شود و دستگاه‌هایی که دارای تعداد فیلتر بیشتری باشند، آلاینده‌های بیشتری را از آب حذف می‌کنند. نکته مهم دیگر در خرید دستگاه تصفیه آب انتخاب برند است؛ اگرچه در حال حاضر برندهای مختلفی در بازار وجود دارند، اما برندهای معتبر تصفیه آب تایوانی جزو بهترین برندها محسوب می‌شوند که برای سال‌ها مورد اعتماد مردم قرار گرفته‌اند. برندهایی مانند آکوا، سی سی کا و سافت واتر سال‌ها است که مورد استفاده هستند و به عبارتی امتحان خود را به خوبی پس داده‌اند.

البته از آنجایی که فروشندگان متعدد و واسطه‌ها بازار را پر کرده‌اند، باید مراقب بود که محصول انتخاب شده حتماً اصل باشد. یکی از نکات بسیار مهمی که باید مورد توجه قرار داد، خرید دستگاه از نمایندگی‌ها و شرکت‌های معتبر و مطمئن است؛ برخی شرکت‌ها تنها نقش واسطه دارند، در حالی که برخی دیگر خود وارد کننده اصلی هستند و به همین خاطر ضمن پایین تر بودن قیمت‌ها، خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر هم ارائه می‌دهند.

 

مزایای تصفیه آب اسمز معکوس

افرادی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب را دارند، احتمالاً در اینترنت به عبارت «اسمز معکوس» زیاد برخورده‌اند و ممکن است معنای آن را ندانسته باشند؛ روش اسمز معکوس (RO) یکی از روش‌هایی است که از دهه 1970 میلادی مورد توجه قرار گرفته است و استفاده از آن به تدریج رو به افزایش بوده است. در این روش آب از یک غشای نیمه تراوا عبور می‌کند و این عبور با فشار بالایی صورت می‌گیرد؛ بدین ترتیب آلاینده‌های آن فیلتر شده و آبی که از فیلتر عبور می‌کند، بخشی از آلودگی‌های خود را از دست می‌دهد. اعمال فشار بر روی آب توسط یک مکانیسم فیلتراسیون صورت می‌گیرد؛ در این مکانیسم به مولکول‌های آب فشار زیادی وارد می‌شود و از طرفی با توجه به منافذ بسیار ریز فیلترها و جنس لایه‌های آن‌ها، آلاینده‌ها از آب جدا می‌شوند.

در فرآیند فیلتراسیون مولکول‌های درشت در یک سمت غشا و آب تصفیه شده در سمت دیگر غشا قرار می‌گیرند. در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان آب‌های معدنی برای تولید محصولات خود از روش تصفیه اسمز معکوس استفاده می‌کنند. در آبی که توسط سیستم‌های تصفیه آب شهری تصفیه می‌شود، آلاینده‌های آب آشامیدنی به طور کامل از بین نمی‌روند و به علاوه وجود موادی مانند کلر و فلوراید در این آب نیز برای سلامتی ضرر دارند. تصفیه آب به روش اسمز معکوس عناصری از قبیل نیترات، سدیم، آرسنیک، سرب و مس را از بین می‌برد و هر گونه مواد شیمیایی را نیز به حداقل می‌رساند. بنابراین دستگاه‌های تصفیه آبی که به روش اسمز معکوس آب را تصفیه می‌کنند، نسبت به دستگاه‌های غیر اسمزی از کیفیت بالاتری در تصفیه آب برخوردارند و خرید آن‌ها توصیه می‌شود.

بهترین فیلتر‌های تصفیه آب خانگی

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی انواع مختلفی دارند و از سه مرحله‌ای تا هشت مرحله‌ای را شامل می‌شوند. به طور کلی انواع فیلترهایی که در دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از: فیلتر پلی پروپیلن، فیلتر کربن پودری، فیلتر کربن بلاک، غشای ممبران، فیلتر کربن خطی، فیلتر مواد معدنی، فیلتر آلکالاین و فیلتر فرابنفش (UV). فیلتر پلی پروپیلن برای دفع آلاینده‌های فیزیکی آب است؛ این فیلتر گل و لای موجود در آب را از بین می‌برد و شن و ماسه و آلودگی‌های معلق در آب را از آن جدا می‌سازد.

فیلترهای کربن پودری و کربن بلاک نیز دارای پوسته ای سفید رنگ از جنس پوسته نارگیل هستند که اولی کلر، ترکیبات آلی، رنگ، طعم و بوی نامطبوع آب را از بین می‌برد و دومی عملکرد فیلتر را تکمیل نموده و مواد شیمیایی موجود در آب را حذف می‌کند. غشای ممبران نیز کار از بین بردن آلودگی‌های میکروبی، نیترات، نیتریت، فلزات سنگین و سایر ناخالصی‌های موجود در آب را بر عهده دارد. این غشا همچنین سختی مضر آب را از بین می‌برد؛ این سختی در حقیقت همان رسوباتی هستند که در دیواره کتری دیده می‌شوند و گاه آب را شور می‌کنند. کار فیلتر کربن خطی بهتر کردن طعم، بو و مزه آب است.

فیلتر مواد معدنی باعث حفظ املاح مورد نیاز بدن از جمله منیزیم، کلسیم و… در آب می‌شود؛ در حقیقت این فیلتر املاح مفیدی را که در مراحل قبلی از آب جدا شده بودند، به آب برمی‌گرداند و آن را برای سلامتی مفید می‌سازد. فیلتر قلیایی نیز با قلیایی نمودن آب بیماری‌هایی مانند قند، چربی و مشکلات گوارشی و بی حالی را کاهش می‌دهد. در نهایت فیلتر فرابنفش نیز میکروب‌ها و باکتری‌ها و انواع ویروس‌ها را از بین می‌برد و هیچ‌گونه ارگانیسم زنده‌ای را در آب باقی نمی‌گذارد.

پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب را دارید، حتماً از مراکزی دستگاه را خریداری کنید که بعداً در تأمین قطعات و فیلترهای دستگاه با مشکل مواجه نشوید. زیرا فیلترهای دستگاه بسته به نوع فیلتر باید پس از چند ماه تعویض شوند؛ در صورتی که محصول را از وارد کنندگان معتبر خریداری کنید، در تأمین قطعات مشکلی پیدا نخواهید کرد.

قیمت دستگاه تصفیه آب

یکی از مسائل مهم برای خریداران دستگاه تصفیه آب، قیمت دستگاه آب تصفیه کن است؛ به همین خاطر در این بخش به طور خلاصه درباره رنج قیمت محصولات برندهای مختلف توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

 

 

ویژگی های بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی

بر اساس نظرسنجی اخیر انجمن کیفیت آب در آمریکا، 30 درصد از مصرف‌کنندگان و مشترکان آب شهری، نسبت به کیفیت آب نگران هستند و احتمالاً همین نگرانی، باعث شده که آمریکایی‌ها سال گذشته 16میلیارد دلار بابت بطری‌های آب معدنی هزینه کنند. همچنین به همین دلیل است که بازار دستگاه‌های آب تصفیه کن رشد چشم‌گیر خود را تجربه کرده و انتظار می‌رود تا سال 2022 تا 45.3 میلیارد دلار افزایش یابد، به طوری که شرکت‌های تولیدکننده‌ی دستگاه تصفیه‌کننده آب، باید بهتر از گذشته پاسخگوی نیاز مشتریان باشند.

اما، دلیل رشد بازار دستگاه‌های آب تصفیه کن، تنها توجه به کیفیت آب نیست. در واقع، دنیا شاهد چند روند برای توجیه گستردگی و فراگیری استفاده از دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب است و شرکت‌های تولیدکننده با بکارگیری این ویژگی‌ها، در تلاش برای جذب هر چه بیشتر مشتریان در این بازار پر تکاپو هستند:

 

غنی‌سازی مجدد با مواد معدنی برای داشتن طعمی ‌بهتر و سلامتی بیشتر

نیاز بیش از پیش به گندزدایی

سنجش کیفیت آب در لحظه

تجربه‌ی هیجان آب تصفیه شده

 

دستگاه تصفیه کننده آب

در سرتاسر آسیا، مردم به دلیل افزایش بهای ملک و رشد مهاجرت روستایی ـ شهری، در خانه‌های کوچک‌‌تری زندگی می‌کنند. در نتیجه، مصرف‌کنندگان فضای کم‌تری برای نگهداری از لوازم خانگی در اختیار دارند و به دنبال محصولاتی هستند که نه تنها فضای کمتری اشغال کند،‌ بلکه از بهم ریختگی فضا نیز جلوگیری کند. بازار دستگاه‌‌های تصفیه آب، با طراحی و ارائه محصولاتی در اندازه‌های کوچک‌تر، به این نیاز پاسخ می‌دهند.

 

غنی‌سازی مجدد با مواد معدنی برای داشتن طعمی‌بهتر و سلامتی بیشتر

متعادل بودن سطح پی اچ pH آب، در صنعت آب بطری، روندی رو به رشد است که حالا، شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های آب تصفیه کن خانگی، هر کدام به دنبال سهم خود در این روند هستند. از سویی، افزایش تقاضا برای محصولات و کالا‌ها با رویکرد سلامتی بیشتر برای این شرکت‌ها انگیزه‌ای مضاعف است.

رویکردی که ‌نام‌های تجاری صنایع بسته‌بندی را به جذب هرچه بیشتری سهم خود از 30 میلیارد دلاری هزینه شده در این بخش، ‌‌ترغیب می‌کند، حالا به شرکت‌های تولیدکننده دستگاه تصفیه آب رسیده است. تا جایی که به عنوان مثال، شرکتی به نام Mitte، یک سیستم تصفیه آب خانگی ارائه می‌دهد که نه تنها آب را تصفیه می‌کند، بلکه آن را برای سلامتی و داشتن طعمی ‌بهتر، مجدداً با مواد معدنی مفید، غنی می‌کند. این شرکت با شعار تبلیغاتی «آب Mitte نه تنها خالص، بلکه سلامت است» فعالیت می‌کند.

البته، سلامتی بیشتر، تنها دلیلی نیست که شرکت‌ها را به سمت رویکرد غنی‌سازی مجدد با مواد معدنی سوق می‌دهد. بلکه طعم آب، از ویژگی‌هایی است که این روز‌ها به شدت مورد بحث و توجه قرار گرفته و مواد معدنی و طعم آن‌ها، به عنوان موضوعی حیاتی شناخته شده است. در واقع، شرکت اتریشی BWT، فعال در زمینه‌ی بهبود کیفیت آب، از طریق تکنولوژی انحصاری منزیم خود، این عنصر را طی فرایندی به آب اضافه می‌کند تا نه تنها خود آب، بلکه قهوه، چای و سایر نوشیدنی‌های تهیه شده از آن، طعم بهتری پیدا کند.

 

نیاز بیش از پیش به گندزدایی

برآورد می‌شود به طور کلی در دنیا، 2.1 میلیارد نفر به آب سالم دسترسی نداشته باشند که از این تعداد، 289 میلیون در آسیا و اقیانوسیه ساکن هستند. بسیاری از منابع آبی در آسیا به شدت از زباله‌های صنعتی و شهری آلوده می‌شوند که این به معنای گسترش باکتری بیماری زای E.Coli نسبت به سایر ویروس‌ها و عوامل بیماری زای حمل شده توسط آب است. بنابراین، تولیدکنندگان دستگاه‌ تصفیه آب، باید بیشتر به فرایند گندزدایی و ضدعفونی کردن آب اهمیت دهند. به همین دلیل است که شاهد هستیم رده‌بندی تولیدکنندگان دستگاه‌های تصفیه آب از نظر بنیاد ملی علوم آمریکا (NSF)، از رده A و B به مثلا رده 3-log E.Coli. تغییر مسیر داده است. این فرایند، تا حدی از سیستم آب آشامیدنی محافظت می‌کند، اما می‌تواند ار طریق روشی پربازده‌‌تر و در سطحی بالاتر از گند زدایی، تکمیل شود.

 

سنجش کیفیت آب در لحظه

روندی جدیدتر در طراحی و توسعه‌ی دستگاه‌های تصفیه آب هوشمند، استفاده از فیلتر‌های متصل است. با فراهم آوردن داده‌های به روز برای سیستم‌های عامل، فیلتر‌های متصل آب می‌توانند با استفاده از توابع نظارت بر کیفیت آب، برای سنجش سطح کیفی آب مصرفی روزانه بهره‌مند شوند. این ابزار و نرم‌افزار‌ها، می‌توانند با پیشرفت خود از سطح مصرف خانگی به سیستم‌های انتقال آّب شهری نیز راه پیدا کنند. به عنوان مثال، مجهز بودن سیستم آب رسانی شهری به سنسور‌های سنجش آب هوشمند، نه تنها می‌تواند در لحظه به مسئولان درباره کیفیت آب هشدار دهد، بلکه می‌تواند با نظارت دقیق بر کیفیت آب، این اطمینان را دهد که کل جامعه به آب سالم دسترسی دارند.

 

 

این روزها به راحتی نمی‌توان آب آشامیدنی تمیز و پاکیزه را در هر جایی پیدا کرد. رشد جمعیت، توسعه‌ی صنعتی و تخریب محیط‌زیست همه دلیل این گفته می‌باشد. با توجه به این وضعیت باید از تکنیک‌های تصفیه آب استفاده کرد که طبیعتاً با توجه به حجم آب و آلاینده‌های مسیر لوله‌ها، بهترین دستگاه تصفیه آب نوع خانگی آن است.

بدون تردید حجم زیادی از دستگاه تصفیه آب خانگی داخل بازار هر فردی را که به دنبال خرید تصفیه آب خانگی است گمراه می‌کند بخصوص اینکه انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران قاعدتاً با بهترین دستگاه تصفیه آب در نقاط مختلف دنیا کمی متفاوت است. وجود تحریم‌ها و ممنوعیت واردات برخی از کالاها در داخل بازار ایران، باعث شده است بازار داخلی ایران از برندهای دیگری پر شده باشد که البته بدون تردید برخی از این برندها در سطوح جهانی در رده‌ی بالایی از کیفیت و مرغوبیت کالا قرار دارند.

برای خرید تصفیه آب خانگی و یا انتخاب بهترین برند دستگاه تصفیه آب چه عواملی را باید در نظر داشت؟ در ادامه پارامترهایی که تعیین کننده بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران و جهان می‌باشند را با هم مرور خواهیم کرد.

 

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

همه‌ی انواع دستگاه تصفیه آب خانگی برای اینکه بتوانند آب را تصفیه کنند از فیلتر و یا فیلترهایی استفاده می‌کنند که جنس این فیلترهای تصفیه آب و تنوع آن‌ها مهم‌ترین عامل برای کیفیت آب تصفیه شده است. هرچند دستگاه تصفیه آب خانگی اولیه تنها از یک تا دو فیلتر استفاده می‌کرد و بعدها با روی کار آمدن متدهای جدید تعداد این فیلترها افزوده شد؛ اما امروزه بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران و یا هر نقطه‌ی دیگر از دنیا از حداقل شش فیلتر باید در فرآیند تصفیه آب خود استفاده کرده باشد.

 

استفاده از پیش فیلتر الیافی
فیلتر کربن فعال
فیلتر کربن خطی
فیلتر اسمز معکوس یا RO
فیلتر پست کربن یا سرامیکی
فیلتر قلیایی

البته در برخی از انواع دستگاه تصفیه آب مراحل تصفیه آب تا هفت و یا هشت مرتبه هم انجام می‌شود. معمولاً از یک فیلتر سرامیکی و یا مادون قرمز در فرآیند تصفیه‌ی آن‌ها استفاده شده است و یا موضوع قلیایی و یونیزه کردن آب هم در دو مرحله انجام می‌شود.

 

توجه به نوع نیاز خریدار

برای خرید تصفیه آب خانگی نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد، نوع نیاز خریدار است. معمولاً باید ابتدا نوع آب و آلاینده‌ی محیط خود را شناسایی کنید و بعداً برای خرید تصفیه آب خانگی اقدام کنید. بخصوص سختی آب در برخی از مناطق دلیل بر این گفته است. معمولاً بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران متناسب با انواع آب در ایران همان دستگاه تصفیه آب خانگی مجهز به فیلتر اسمز معکوس می‌باشد.

مدل دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب بصورت زیر سینکی، پارچی، کیسی، سر شیری و… تولید می‌شود. عموماً دو مدل کیسی و زیر سینکی تا حدود زیادی عملکرد مشابه به همدیگر دارند با این تفاوت که مدل کیسی بر روی سینک و معمولاً در جلوی چشم نصب می‌شود و مدل زیر سینکی در زیر سینک وصل می‌شود. انواع بهترین مارک دستگاه تصفیه آب در هر دو مدل و یا چند مدل تولیدات خود را عرضه می‌کنند و این شما هستید که باید انتخاب کنید کدام گزینه برای فضا و مکان شما و یا بودجه‌ی شما مناسب‌تر است.

 

 

همچنین بهترین مارک دستگاه تصفیه آب دستگاهی است که چندین گواهینامه‌ی معتبر دنیا را حتماً دریافت کرده باشد که شامل موارد ذیل است:

گواهینامه NSF مربوط به بنیاد ملی بهداشت
گواهینامه FDA مربوط به سازمان غذا و دارو آمریکا
گواهینامه WQA مربوط به سازمان جهانی کیفیت آب
گواهینامه ROHS که متضمن عدم استفاده از مواد سمی در تولیدات دستگاه است
استاندارد CE اروپا
استاندارد های بهترین دستگاه تصفیه آب

 

 

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب در بازار

سعی کنید کالاهایی را که گارانتی معتبر دارند، در بازار خریداری کنید. این کار باعث می‌شود تا در صورت بوجود آمدن مشکلات بعدی بتوانید با اطمینان خاطر آن‌ها را حل کنید. بسیاری از کالاها از شرکت‌های خارجی خریداری شده و بدون گارانتی در بازار به فروش می‌رسند. در این صورت هیچ‌کس مسئول رسیدگی به خرابی احتمالی آن‌ها نخواهد بود و حتی ممکن است برای خرید قطعات آن نیز با مشکل مواجه شوید. برخی از شرکت‌هایی که دستگاه‌های تصفیه آب خانگی را می‌فروشند، دارای استاندارد هایی هستند که احتمالاً آن‌ها را در سایت‌ خود توضیح داده اند. بنابراین در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی حتماً به برچسب‌های استانداردهای مربوطه بر روی دستگاه اب تصفیه کن خانگی دقت کرده و از وجود آن‌ها اطمینان کسب کنید.

دستگاه‌های تصفیه آب مختلف

دستگاه‌های تصفیه آب بر اساس مدل‌های گوناگون و کاربری‌های متفاوت به روش‌های مختلفی عمل می‌کنند. برخی دستگاه‌ها در بازار به روش اسمز معکوس در شش مرحله آب را پاکسازی می‌کنند؛ این دستگاه‌ها برای استفاده‌های خانگی و کاربری‌هایی که در آن کیفیت آب اهمیت زیادی دارد، مناسب هستند. دستگاه‌هایی که به روش اسمز معکوس عمل می‌کنند، از 6 فیلتر مختلف برای از بین بردن آلاینده‌های آب استفاده می‌کنند. این فیلترها قادرند از آلاینده‌های فیزیکی تا ذرات شیمیایی و حتی رنگ، بو و مزه نامطلوب آب را از بین ببرند.

دستگاه‌هایی که به روش اسمز معکوس عمل می‌کنند علاوه بر زدودن آلاینده‌های نامطلوب در مرحله‌ی ششم برخی از مواد معدنی مفید را نیز به آب حفظ می‌کنند. در واقع فیلتر مرحله ششم یک فیلتر مینرال است که حاوی مواد معدنی مفید است و آب پس از عبور از این فیلتر خواص ویژه‌ای به خود می‌گیرد. دستگاه‌های دیگری نیز وجود دارند که آب را در سه و پنج مرحله تصفیه می‌کنند. بهتر است قبل از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی درباره‌ی انواع مختلف دستگاه مقالاتی را در اینترنت مطالعه کنید و سپس متناسب با کاربری مورد نظر خود اقدام به خرید نمایید.

 

 

اجزای مهم دستگاه تصفیه آب

مهم‌ترین اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی عبارتند از: فیلترها، محفظه‌ی فیلترها، پمپ، سوییچ محافظ پمپ، مخزن تحت فشار، شیر آب خروجی، اتصالات و شلنگ‌ها. محفظه‌ی فیلترها در واقع همان جایی است که فیلترها در داخل آن‌ها قرار می‌گیرند. شیر آب خروجی یک شیر نسبتاً کوچک است که بسته به نوع دستگاه تصفیه آب در محل‌های معین نصب می‌شود. این قطعه‌ها جزءِ مهم‌ترین قطعات دستگاه هستند که بعد از خرید باید بر اساس دستورالعمل نصب شوند. بنابراین در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و پس از آن حتماً از کیفیت این قطعات و سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل نمایید.

 

دستگاه تصفیه آب زیرسینکی

برخی از دستگاه‌ها به صورت زیرسینکی نصب می‌شوند و برخی دیگر به صورت مستقل می‌توانند در هر مکانی مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین در هنگام انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی حتماً این موضوع را مشخص کنید که قصد دارید در چه مکانی از آب تصفیه شده خروجی استفاده کنید.

 

 

خرید اینترنتی تصفیه اب

برخی از شرکت‌های فروش دستگاه‌های تصفیه آب خانگی دارای سایت هستند و محصولاتشان را به صورت اینترنتی در معرض فروش گذاشته‌اند. امروزه فروشگاه‌های اینترنتی توسعه‌ی بسیاری پیدا کرده‌اند و اکثر افراد ترجیح می‌دهند از راه دور در حالی که به صندلی لم داده‌اند، به دور از مشکلاتی مانند آلودگی هوا و ترافیک، محصول موردنظرشان را سفارش دهند و درب منزل خودشان آن را تحویل بگیرند. معمولاً شرکت‌هایی که از طریق سایت اینترنتی محصولاتشان را عرضه می‌کنند شرایط بسیار خوبی را برای جلب رضایت مشتریان در نظر می‌گیرند.

این شرایط ممکن است شامل ارائه‌ی تخفیف‌های قابل توجه، هدیه‌ی برخی قطعات مانند فیلترها و یا خدماتی از قبیل نصب رایگان باشد. حتی برخی از شرکت‌ها صرفاً به صورت اینترنتی به فروش محصولات خود می‌پردازند و خدمات بیشتری را به همراه فروش محصولات می‌توانند به مشتریان ارائه دهند. علاوه بر خرید اینترنتی معمولاً در اینگونه سایت‌ها مقالاتی درباره‌ی انواع مدل‌های دستگاه تصفیه آب وجود دارد که می توانید با مطالعه‌ی آن‌ها اطلاعات زیادی را کسب کنید و قبل از تصمیم‌گیری برای خرید، به یک جمع‌بندی درست برسید. اگر قصد خرید اینترنتی دستگاه‌ تصفیه آب خانگی را دارید، بهتر است پس از اینکه به جمع‌بندی نهایی رسیدید، از طریق تماس تلفنی با مسئولان سایت از تصمیم خود مطمئن شوید.

همچنین قبل از خرید اینترنتی بهترین برند دستگاه تصفیه آب اطلاعات کامل از کارشناسان فروش آن شرکت کسب کنید. اندکی از سایت‌ها پرداخت پس از ارسال و نصب دستگاه تصفیه آب به صورت وجه نقد و یا به صورت کارت خوان همراه در محل نیز دارند. اگر به هر دلیلی نتوانستید خودتان را مجاب به خرید اینترنتی تصفیه آب کنید، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید و پس از تحویل گرفتن دستگاه وجه نقد را به صورت حضوری پرداخت کنید که رادگسترنوین شرکتی هست که این گزینه را دارد که پرداخت و تسویه حساب را پس از تحویل و نصب و تست آب تصفیه شده در حضور مشتری و تحویل کارت گارانتی طلایی و فاکتور فروش تصفیه اب به شما عزیزان میباشد.

 

تصفیه آب برای حفاظت از سلامت خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه آب نامطلوب می‌تواند باعث بیماری‌های همه‌گیر بسیاری شود. در این راهنمای خرید بهترین برند دستگاه تصفیه آب ما سؤالات مهمی ‌را که باید قبل از تصمیم‌گیری خرید تصفیه‌کننده آب مناسب بپرسید را پاسخ خواهیم دارد. در حقیقت، می‌توانید نوع تصفیه‌کننده آب مورد نیازتان را با توجه به نوع آب و سطح آلودگی آب از طریق پاسخ دادن به سؤالات ساده انتخاب کنید.

آب سخت یا آب نرم چیست؟

به عنوان مثال منابع آب سخت، آب‌های زیرزمینی هستند که از چاه‌های حفاری گرفته شده یا از تانکرها تأمین می‌شود. آب سخت ممکن است حاوی فلوراید، آرسنیک و سایر فلزات سنگین باشد اما منابع آب نرم عبارتند از آب رودخانه، دریاچه‌ها، آب باران و… . این نوع آب در تعیین نوع تصفیه آب خانگی مورد نیازتان تأثیر بسزایی دارد.

 

 انواع تصفیه آب خانگی

در واقع سه نوع تصفیه آب وجود دارد که به عنوان تصفیه آب اسمز معکوس(RO)، تصفیه فوق‌العاده (UF) و تصفیه ماورای بنفش (UV) نامگذاری شده‌اند که به طور خلاصه می‌توان گفت:

اگر آب سخت و آلودگی آن بالا باشد، تصفیه‌کننده RO + UV را در نظر بگیرید.
اگر آب سخت و آلودگی آن کم باشد، تصفیه‌کننده RO را در نظر بگیرید.
اگر آب نرم و دارای آلودگی بالا یا کم باشد، تصفیه‌کننده UV را در نظر بگیرید.

در تصفیه آب RO، آب با استفاده از پمپ فشار بالا تحت فشار قرار می‌گیرد و ناخالصی‌های نامرئی آب سخت و شور مانند آرسنیک و سدیم از بین می‌رود. تصفیه‌کننده آب UV از اشعه‌ی ماورای بنفش برای غیرفعال کردن میکروارگانیسم‌ها و پاتوژن استفاده می‌کند و از بیماری‌های ناشی از آب جلوگیری می‌کند اما این تصفیه آب قادر نیست، آب سخت را به آب نرم تبدیل کند. تصفیه آب UF از غشای فیبر توخالی استفاده می‌کند و جامدات معلق و سایر ناخالصی‌ها در فیبر حفظ می‌شود. این دستگاه پاتوژن‌ها یا میکروارگانیسم‌ها را نمی‌کشد و به همین دلیل برای تأمین آب عمومی‌ مناسب است که در آن نمک‌های محلول بسیار کم هستند، امروزه دستگاه تصفیه‌کننده آب دیگری نیز با نام تصفیه‌کننده کربن فعال ساخته شده که بدون برق کار می‌کند و با حذف مواد شیمیایی مانند کلر در آب هنگام عبور از گرانول‌های کربن، مزه‌ی آب را بهبود می‌بخشد و بوی بد را از بین می‌برد.

نصب و راه‌اندازی تصفیه آب

بسیاری از تصفیه‌کننده‌های آب بر پایه‌ی RO و UV وزن زیادی دارند و سنگین هستند بنابراین باید پیش از خرید، اطمینان حاصل کنید که از ابعاد دستگاه‌ها آگاهی داشته باشید و برنامه‌ای برای نصب آن در آشپزخانه داشته باشید، زیرا شما باید یک ورودی برای برق و یک ورودی دیگر برای آب تهیه کنید. همچنین، فشار آب باید مناسب باشد و آب به ویژه هنگامی‌که تصفیه‌کننده آب بر روی دیوار آشپزخانه کار می‌کند؛ قطع و وصل نشود. پیشنهاد می شود جهت نصب دستگاه خود از تکنسین و یا شرکت تامین کننده دستگاه کمک بگیرید.

 

اتلاف آب در دستگاه‌های تصفیه آب RO

یک دستگاه تصفیه‌کننده‌ی RO، به طور متوسط حدود 3 لیتر آب برای تحویل هر لیتر آب تصفیه شده را از بین می‌برد و این به آن معنی است که فقط 25 درصد آب خالص شده و 75 درصد آب به عنوان زباله تولید می‌شود. این نکته‌ای است که به عنوان یک شهروند مسئول در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی باید به آن توجه کنیم.

 

اشکال دستگاه‌های تصفیه آب خانگی

دستگاه ‌تصفیه آب خانگی در بازار به سه شکل رومیزی، کلمنی و زیرسینکی وجود دارد و همانطور که از نامش پیداست این اشکال براساس محدودیت فضا برای مکان‌های گوناگون انتخاب می‌شود. به عنوان مثال اگر شما نمی‌خواهید دستگاه تصفیه آب در معرض دید باشد و زیر سینک خود جای کافی دارید؛ می‌توانید از مدل زیرسینکی استفاده کنید اما اگر محدودیت فضا دارید و می‌خواهید از فضای زیرسینک استفاده کنید، می‌توانید مدل رومیزی را انتخاب کنید. فقط توجه داشته باشید که مدل کلمنی یک محدودیت دارد و آن این است که آب باید به صورت دستی برای تصفیه آب وارد آن شود در حالی که در سایر مدل‌ها این کار به صورت خودکار انجام می‌گیرد.

 

فروش بهترین برند دستگاه تصفیه آب

امروزه بیش‌تر دستگاه تصفیه آب خانگی که خریداری می‌شود تنها به بهبود مزه و طعم آب کمک می‌کند و سم آرسنیک، رسوب و سایر سموم را تصفیه نمی‌کند. بنابراین لازم است برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از یک مرجع متخصص که تجربه‌ی چنین کاری را دارد استفاده کنید. شرکت رادگستر نوین به عنوان یکی از شرکت‌های معتبر در این زمینه، نه تنها واردکننده‌ی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در برندهای گوناگون است بلکه حرفه‌ای‌ترین دستگاه‌های تصفیه آب را وارد می‌کند و تیم پشتیبانی این شرکت آماده‌ی ارائه‌ی راهنمای خرید بهترین برند دستگاه تصفیه آب به مشتریان می‌باشد.

بسیاری از افراد در مناطق مختلف کشور ما به دلیل کیفیت نامناسب آب آشامیدنی تصمیم می‌گیرند که یک دستگاه تصفیه آب بخرند. خرید دستگاه تصفیه آب خانگی همانند خرید سایر لوازم خانگی نیاز به تحقیقات زیاد دارد و باید نکات زیادی را در نظر گرفت تا بتوان یک دستگاه مناسب را برای خرید انتخاب کرد. با توجه به اهمیت این مسئله تصمیم داریم در این مقاله نکاتی را درباره‌ی خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، شرایط فروش دستگاه تصفیه آب و معرفی دو برند معروف که محصولاتشان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب می‌شوند، داشته باشیم.

امیدواریم مطلب بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران براتون مفید بوده باشه.

 

برای خرید دستگاه تصفیه آب کلیک کنید

 

 

چرا باید از دستگاه تصفیه آب آشامیدنی استفاده کنیم

حقایقی درباره آلودگی آب آشامیدنی

7 دلیل ضروری برای داشتن تصفیه آب خانگی

درباره خرید دستگاه تصفیه آب بیشتر بدانید + قیمت دستگاه تصفیه آب

آموزش تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

روش های عملکرد و نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران کدام است؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.