مطالب و نکات آموزشی

بهترین رادیاتور پنلی در بازار کدام است؟ + بررسی برندهای موجود

برای این که بتوانید بهترین رادیاتورهای پنلی در بازار را شناسایی کنید، باید ویژگی‌هایی یک رادیاتور پنلی خوب را بشناسید. هر فرد بنا به نیازهایش و انتظاراتی که از رادیاتور دارد، می‌تواند خوب یا بد بودن رادیاتور را تعیین ‌کند؛ اما ویژگی‌هایی وجود دارند که اگر یک رادیاتور از نوع پنلی آن‌ها را داشته باشد می‌توانیم بگوییم با یک رادیاتور خوب پنلی مواجه هستیم.

با ما تا آخر این مقاله همراه باشید تا ببینیم بهترین رادیاتور پنلی در بازار کدام است و ویژگی های آن چیست؟ همچنین برخی از برندهای موجود در بازار را نیز بررسی می‌کنیم.

رادیاتور پنلی چیست؟

حتما شما با رادیاتورهای پنلی آشنایی دارید و اسم آن را شنیده‌اید. معمولا از این رادیاتورها به عنوان انتقال دهنده دمای آب استفاده می‌شود. از کاربردهای اصلی این رادیاتور، استفاده‌ی خانگی جهت انتقال حرارت آب گرم از بویلر به داخل ساختمان است.

رادیاتورهای پنلی یک یا دو پنل دارند. طول بیشتر پنل‌ها سطح بیشتری را در اختیار رادیاتورها قرار می‌دهد که گرما را منتشر کند. رادیاتورهای پنلی انواع مختلف دارند که از بین آن‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد

  • رادیاتورهای فولادی پره‌ای
  • رادیاتورهای فولادی پنلی
  • رادیاتورهای آلومینیومی


انتخاب بهترین رادیاتور پنلیویژگی‌های یک رادیاتور پنلی خوب چیست؟

خب حالا به این سوال می‌رسیم که یک رادیاتور پنلی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ انواع مختلف رادیاتورهای پنلی در بازار وجود دارند که می‌توانید باتوجه به نیازتان یکی از آن ها را انتخاب کنید، اما اگر به دنبال بهترین رادیاتور پنلی هستید باید ویژگی های زیر را مورد توجه قرار دهید.

1- کم جا بودن رادیاتورهای پنلی

جا گیر نبودن و اشغال نکردن فضا از ویژگی‌هایی است که در انتخاب بهترین رادیاتور پنلی برای بسیاری از افراد اهمیت دارد. از این رو اقبال بسیاری به استفاده از رادیاتورهای پنلی سبک و ظریف که روی دیوار نصب می‌شوند، وجود دارد.

2- ایمنی

قطعا هیچ کس به رادیاتورهای پنلی که بیش از حد گرم می‌شوند و خطر سوختگی برای آن وجود دارد، تمایلی ندارد. اگر شرکت تولیدکننده رادیاتورهای پنلی نتواند ایمنی محصولاتش را تضمین کند و مشتریان در مورد ایمنی رادیاتورهای پنلی شک داشته باشند، از شرکت مورد نظر خرید نمی‌کنند. هیچ کس رادیاتور غیر ایمن را هر چقدر هم که ارزان باشد، تهیه نمی‌کند.

3- قابلیت‌ های زیاد برای تنظیم دما

هر قدر قابلیت این نوع رادیاتورها برای تنظیم دما بیشتر باشد و بتوان رادیاتور را در دمای مطلوب هر کس تنظیم کرد، احتمال مورد توجه واقع شدن آن محصول بیشتر می شود. اگرویژگی ‌های ظاهری جذاب رادیاتور پنلی همیشه با دمای رادیاتور مشکل داشته باشید و نتوانید رادیاتور را به راحتی در دمای مورد نظرتان تنظیم کنید، نسبت به رادیاتور پنلی دل‌زده می‌شوید.

4- ویژگی ‌های ظاهری جذاب رادیاتور پنلی

به غیر از کاربردی بودن، ظاهر نیز اهمیت دارد. رادیاتوری که بهترین کارایی و امکانات را داشته باشد ولی نتواند از نظر ظاهری مشتریانش را راضی کند، مورد توجه قرار نمی‌گیرد. ممکن است رادیاتورهای پنلی که ظاهر شیک و جذاب دارند و کارایی‌های خیلی زیادی هم ندارند، می‌توانند گوی سبقت را از محصولات با کارایی بالاتر ولی با ظاهر بد بربایند.

5- قابل نصب بودن به صورت عمودی و افقی

این ویژگی به شرکت‌های تولیدکننده رادیاتورهای پنلی بستگی دارد که رادیاتورهای با قابلیت نصب‌های مختلف تولید کنند. اگر شرکت تولیدکننده رادیاتور این قابلیت را برای محصولاتش ایجاد کند که به صورت‌های مختلف نصب شود، می‌تواند طیف گسترده‌تری از مشتریان را نسبت به شرکتی که چنین قابلیتی را برای محصولاتش در نظر نگرفته است، جذب کند. مثلا بعضی از رادیاتورهای پنلی قابل تصب در نزدیک کف ساختمان هستند. و برخی دیگر را می‌توان به صورت عمودی از کف تا نزدیک سقف ساختمان نصب کرد.

6- دوام و عمر مفید

این عامل برای انتخاب هر محصولی تعیین‌کننده است. هیچ کس دوست ندارد که هر سال یک رادیاتور عوض کند. هر چقدر دوام محصول بیشتر باشد، افراد بیشتری به سمت آن جدب می‌شوند. البته گروهی از جامعه که بخش بسیار کمی از جامعه هستند، مدام به دنبال تعویض لوزام خانگی خود هستند که طبیعتا برای این گروه از افراد، عمر زیاد محصوب اهمیت ندارد.

البته این‌ها همه ویژگی‌هایی نیستند که برای مردم در خرید رادیاتورهای پنلی جذاب هستند ولی برای بسیاری از مردم تعیین‌کننده هستند.

برندهای رادیاتورهای پنلی

برندهای رادیاتورهای پنلی در بازار ایران

اگر بخواهیم به چند مارک رادیاتور پنلی در بازار ایران اشاره کنیم، می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

رادیاتورهای پنلی ایران رادیاتور

رادیاتورهای پنلی فولادی ایران رادیاتور را می‌توان در لیست رادیاتورهای پنلی ممتاز در ایران معرفی کرد. این رادیاتور پنلی از نظر کیفیت، میران مصرف انرژی، درصد فروش، نوع خدمات‌دهی و رضایت مشتریان امتیاز مطلوبی می‌گیرد.

رادیاتور پنلی سپاهان

سپاهان یک شرکت ایرانی است که به پیشرفته‌ترین خط تمام اتوماتیک تولید رادیاتور فولادری پنلی از ایتالیا مجهز شده است. راندمان بالا، کیفیت بالا، کیفیت رنگ خوب با پوشش نانو از ویژگی‌های این رادیاتور است. رادیاتور سپاهان در بین رادیاتورهای موجود در بازار بالاترین راندمان حرارتی را دارد و یکی از بهترین رادیاتورهای پنلی به حساب می‌آید.

برای خرید رادیاتور پنلی سپاهان می‌توانید به بخش فروش رادیاتورهای پنلی فروشگاه ما مراجعه نمایید.

رادیاتور پنلی بوتان

گروه صنعتی بوتان نزدیک به 70 سال سابقه، به تولید پکیج دیواری، آبگرمکن و رادیاتور مشغول است. از ویژگی‌های رادیاتور پنلی بوتان می‌توان به کیفیت بالا، ضریب حرارتی بالا و گارانتی طولانی مدت اشاره کرد. یکی از جدیدترین رادیاتور های پنلی بوتان، آیو نام دارد. از ویژگی‌های رادیاتور پنلی آیو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحی زیبا و مدرن
  • سازگاری با پکیج دیواری
  • دارای دو پنل و دو کانوکتور
  • دارای پوشش فسفات ویژه
  • استفاده از ورق فولادی با ضخامت 1.2 میلی‌متری در رادیاتور
  • 12 سال گارانتی تعویض

سخن آخر

برای انتخاب بهترین رادیاتورپنلی باید در مرحله اول به نیازها و انتظاراتی که از رادیاتور دارید توجه کنید، سپس ویژگی هایی که گفته شد را مد نظر قرار دهید و براساس آن از میان رادیاتورهای پنلی بازار یکی را انتخاب کنید. اگر به دنبال یک رادیاتور خوب با بهترین قیمت هستید و می خواهید آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیدحتما از بخش فروش انواع رادیاتور بازدید کنید. انجمن تاسیسات با حضور برترین فروشندگان تاسیسات کشور به دنبال جلب رضایت خاطر شماست.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.