تجارت الکترونیک

مشتری شناسی و نقش آن در تجارت الکترونیک

مشتریان خود را بهتر بشناسید زیرا تنها آنها می توانند به شما در کسب و کار بیشتر کمک کنند. درک مشتری مهمترین خدمات خوب به آنها است که به نوبه خود منجر به روابط قوی مشتری و فروش جدید از طریق توصیه مثبت به گفتن دهان می شود. با این حال ، درک روان مشتری کار آسانی نیست و بیشتر اوقات برای شناسایی ترجیحات و الگوهای خرید آنها نیاز به یک تحلیل متفکرانه است تا بتوانید نیازهای آنها را پیش بینی کرده و از انتظارات آنها فراتر بروید.

 

در ادامه ، لیستی از شش راه آسان برای درک بهتر مشتریان خود آورده شده است. آنها را در رویکرد کاری خود بخوانید ، بفهمید و آنها را ترجیح دهید تا با مشتریان بهتر تعامل داشته باشید و در نهایت فروش بیشتری داشته باشید.

 

  1. پیگیری رفتار واقعی مشتریان

مشتریان امروز چیزی بیش از یک تجربه یکپارچه در هر دو نقطه لمسی سنتی و دیجیتال را طلب نمی کنند. برای انجام این کار ، یک تجارت باید در رویکرد خود سریع و فعال باشد. پیش بینی نیاز مشتری برای ارائه خدمات به آنها در تمام سیستم عامل ها حتی قبل از این که این نیاز واقع شود.

 

و همه اینها فقط وقتی می تواند اتفاق بیفتد که شما ابزاری داشته باشید که به اوج رفتار واقعی مشتری می دهد. کارشناسان سرمایه گذاری در یک ابزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را ارائه می دهند که تحلیلی عمیق از فعالیت های مشتریان ارائه می دهد. یکی از بهترین موارد برای تأیید این موضوع ، قابلیت بازاریابی ایمیل CRM است.

 

بسیاری از CRM های مشهور عملکرد بازاریابی ایمیلی قوی را با ردیابی زمان واقعی ارائه می دهند.

با استفاده از نرم افزار می توانید عملکرد کمپین های بازاریابی ایمیل خود را دنبال کنید

 

نظرات جین میلر – اکثر بازیگران بزرگ بازار نیاز به پیش بینی دارند. با تشکر از تکنولوژی آسان CRM که به آنها قدرت استخراج ، آمیختن و تجزیه و تحلیل داده های مشتری در زمان واقعی را داده است تا بتوانند ترجیحات مشتری و الگوهای خرید را شناسایی کرده و نیاز مشتری را قبل از این که مشتریان حتی چنین بگویند ، پیش بینی کنند.

 

  1. دسته بندی های مختلف مشتریان خود را مشخص کنید

وصل کردن آنها در یک گروه ، فقط به کمپین های متقابل فروش منجر می شود که هیچ نتیجه مثبتی به همراه ندارد. درک پارامترهای مختلفی که می توانید مشتریان خود را از هم جدا کنید مهم است. بیایید بگوییم – نوع محصولات / خدماتی که آنها خریداری می کنند ، تعداد دفعات خرید ، موقعیت جغرافیایی مشتریان و غیره.

 

با تشکیل گروه ها و تفکیک مشتریان ، چارچوب دقیق بازاریابی و فروش های متقابل با پیام رسانی هدفمند آسان تر می شود. نیازی به گفتن نیست ، این کمپین ها باعث افزایش ارزش بیشتر هم برای تجارت و هم برای مشتریان شما می شوند.

 

  1. روی مشارکت مشتری در رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید

دلیل اینکه گزارش هایی مانند مدیر عامل شرکت IBM Insights اعلام کرده اند که مصرف کنندگان به مدت کمتر از 6 ساعت در روز در کانالهای رسانه های اجتماعی فعال هستند. این به وضوح نقش اساسی را ضروری می کند که رسانه های اجتماعی در شکل گیری و تأثیرگذاری بر نظرات مصرف کنندگان ایفا می کنند.

 

در چنین سناریویی ، برای هر مشاغل ضروری است که سرمایه گذاری گسترده روی تعامل رسانه های اجتماعی انجام شود. بنابراین استراتژی هایی را برای ایجاد تعامل با مخاطبان و مشتریان خود در کلیه کانال های رسانه های اجتماعی در نظر بگیرید زیرا آنها به وضوح بهترین مکان برای دستیابی به آنها هستند.

 

نکته: از تبلیغات تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی خودداری کنید. بر خلاف سایر سیستم عامل های سنتی که در آن می توانند این تاکتیک های بازاریابی در مکتب کهنه کار کنند ، رسانه های اجتماعی خواستار کمپین های قانع کننده و معتبر هستند که شامل عناصر واقعی و آموزنده است. پیشنهاد می کنیم از ابزارهای CRM Social برای اجرای تبلیغات اجتماعی استفاده کنید. این امکان را به شما می دهد تا کمپین های مختلفی را در همه کانالهای اجتماعی پیشرو اجرا کنید و داده های کاربر را در همه جریان ها جمع کنید.

نه تنها این ، ادغام پروفایل های اجتماعی مشتریان در CRM به شما امکان می دهد همه به روزرسانی های انجام شده توسط مشتریان خود را به صورت زنده دریافت کنید. این به عنوان یک منبع افزوده عمل می کند و از آنجا می توانید مانند نوع مباحثی که بیشتر مشتریان در آن شرکت می کنید ، از مشتریان خود ایده بهتری بگیرید.

 

4- تعامل خدمات مشتری

این یکی از بهترین زمانها برای جلب توجه روان به مشتریان است. بنابراین یک پرسشنامه را قاب کرده و آن را به نمایندگان خدمات مشتری خود تحویل دهید.

 

در هر موقعیتی که مشتریان شما با نمایندگان خدمات شما تماس می گیرند ، می توانند درمورد دوست داشتن / عدم تمایل مشتریان نسبت به محصول یا استفاده از خدمات از آنها سؤال کنند. مثال:

 

چگونه آنها از محصول یا خدمات استفاده می کنند؟

آیا آنها از استفاده از محصول / خدمات راضی هستند؟

تغییراتی که آنها می خواهند در محصول / خدمات ببینند چیست؟

 

تمرین این تجربه به طور منظم ، به شما کمک می کند تا یک پایگاه داده از بینش های ارزشمند مشتری را که می تواند برای قاب سازی پیام های هدفمند استفاده شود ، جمع کنید.

 

  1. بر سلایق و ترجیحات شخصی مشتریان متمرکز شوید

مشتریان خود را با اطلاع رسانی پرورش دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *